Loading Настани

« All Настани

  • This event has passed.

Делумно Затемнување на Месечината

ноември 19, 2021

На 19 ноември, скоро целата Месечина ќе се нурне во умбрата на Земјата – централниот, најмрачен дел од нејзината сенка. Ова делумно затемнување на Месечината ќе биде видливо од Северна и Јужна Америка, Австралија и делови од Европа и Азија.

Детали

Date:
ноември 19, 2021
Event Category: