Loading Настани

« All Настани

  • This event has passed.

Млада Месечина

септември 7, 2021

Млада месечина на небото значи дека нема месечината да го попречува вашиот поглед кон ѕвездите и планетите. Користете ја интерактивната мапа за ноќното небо за да откриете кои планети се видливи оваа вечер и каде.

Детали

Date:
септември 7, 2021
Event Category: