Loading Настани

« All Настани

  • This event has passed.

Прстенесто затемнување на Сонцето

јуни 10

Луѓето во северна Канада, делови од Гренланд и североисточни делови на Русија ќе се соочат со „огнен прстен“ по кој се познати прстенести затемнувања на Сонцето бидејќи Младата месечина го покрива само центарот на Сонцето.

Детали

Date:
јуни 10