Loading Настани

« All Настани

  • This event has passed.

Супер Млада Месечина

декември 4, 2021

Оваа Млада Месечина се наоѓа до нејзиниот периге – точката во нејзината орбита најблиску до Земјата.

Детали

Date:
декември 4, 2021
Event Category: