Loading Настани

« All Настани

  • This event has passed.

Total Solar Eclipse

декември 4, 2021

Целосно затемнување на Сонцето

Ќе мора да патувате сè до Антарктикот за да ја видете вкупната фаза на ова затемнување на Сонцето. Делови од јужна Африка, вклучително и локации во Јужна Африка и Намбија, ќе видат делумно затемнување на сонцето, доколку дозволат временските услови.

Детали

Date:
декември 4, 2021